Gdzie fajnie jest kupować sita rolnicze w dobrych cenach?

Sita przemysłowe to narzędzia, które używane są w kopalniach piachu czy przemyśle stalowym, umiemy je też spotkać w recyklingu. Sita rolnicze jak sama nazwa wskazuje używane są one w rolnictwie, a konkretnie w urządzeniach takich jak kombajny. Jego podstawowym działaniem jest oczyszczenie zebranych ziaren. Właśnie taką szansę dają sita rolnicze. Zasada działania wydaje się prosta. Strumień powietrza robiony przez wentylator przepływa przez sita od ich dolnej strony oraz unosi ze sobą część plew oraz drobnych elementów słomy, z którymi połączone jest na tym etapie ziarno. Resztki wraz z oczyszczonymi nasionami spadają na dolne sito. Kiedyś sita rolnicze były zrobione wyjątkowo praktyczne są one używane do tej pory. Były to sita rolnicze otworowe. Ich wielkość zawiera szereg dziur o danej średnicy, poprzez jakie przesiewane są nasiona. Ich zasadnicza cechą jest praca kiedy zbiory są wilgotne, nie zatykają się, ale ich niewątpliwą wadą jest kiepska jakość przesiewania. Dziś umiemy je jeszcze spotkać, ale zwykle jako sito dolne. Drugim modelem są sita szczelinowe, które są trwałe na wszelkie| obciążenia. Rzetelną informacją jest to, że sita szczelinowe mają wielki zakres profili oraz parametrów, co ma nieoceniony nacisk na odpowiednią filtrację, izolację i klasyfikację cieczy oraz ciał stałych. Sita szczelinowe potrafią być zgrzewane na okrągło albo na płasko. Tworzone są z drutów profilowych z doskonałej jakości stali nierdzewnej. Tego rodzaju sita szczelinowe posiadają:

  • Doskonale gładka powierzchnia
  • Wielka staranność wykonania
  • Zwiększona skuteczność i dokładność separacji,
  • Zdolność do samoczyszczenia się

Przed ich zakupem warto zwrócić się do doświadczonej firmy, która dobierze właściwe sita ze stali nierdzewnej do naszej maszyny. Podstawową cechą sita ze stali nierdzewnej jest wysoka trwałość na korozję, dzięki czemu idealnie sprawdza się w trudnych warunkach. Możemy je kupić w splocie prostym lub skośnym. Sita ze stali nierdzewnej potrafią mieć splot mały jak też wielki. Ten pierwszy idealnie sprawdzi się przy bardzo niewielkiej frakcji, którą potrzebujemy przesiać. Ponadto dają one też filtrację cieczy oraz gazów. Sita ze stali nierdzewnej potrafią być używane w:

  • sektorze gazowym i naftowym
  • sektorze chemicznym
  • górnictwie
  • sektorze energetycznym
  • sektorze gazowym

Sita rolnicze jak także sita szczelinowe potrafią być zbudowane ze stali nierdzewnej, jaka obecnie jest przeważnie stosowanym materiałem.

Jak wiemy sita ze stali nierdzewnej maja różny profil potrafią być zgrzewane pod różnym kątem. Zatem tak istotne jest aby wybór ich do naszych spraw dokonał specjalista. To on rozumie jaki model i do czego będą pasowały sita szczelinowe. Jaki typ maszyny rolniczej mamy i czy te konkretne sita rolnicze https://indasto.com/pokaz-produkt/sita/7 będą do niej pasowały. Zatem nie dokonujmy zakupów pochopnie. Nie są to tanie produkty, a przecież mają nam służyć przez wiele lat. Musimy dobrać tak, aby sita ze stali nierdzewnej były jak najkorzystniej przystosowane do naszych spraw.